SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Türkiye'de internet kullanıcılarının %98.66'sı Google arama motorunu kullanıyor. Arama motorlarında öne çıkmanın bir web sitesi için en önemli amaç olduğu günümüzde, emek ve kaynak ayırarak oluşturduğunuz sitenizin internetin kalabalığında kaybolmasına izin vermeyin.

Web siteniz kullanıcıların aradıklarını içeriyor olabilir. Ama kullanıcılar sitenizden haberdar değil. Çünkü insanların internete girdikleri kapılar ile sizin siteniz arasında bir yol bulunmuyor.

statcounter.com verilerine göre dünyada internet kullanıcılarının %91.28'i Google arama motorunu kullanıyor. Türkiye'de ise bu oran %98.66. Eğer sizin hedefiniz arama motorunu kullanmayanlar ile sınırlı ise özel bir çaba harcamanız da gerekmiyor. Aksi halde web sitenizi masaya yatırmak ve arama motoru optimizasyonu (SEO) için bir planlama yapmak zorundasınız.

Arama motoru optimizasyonu bir yerlerden sitenize link verilmesini sağlamak ya da sitenize sanal 'ziyaret' sağlayacak programlar kullanmak değildir. Aslında Google başta olmak üzere bütün arama motorları, bu tür uyanıklıkları engellemek ve bu yollara başvuran siteleri indeksten çıkarmak için sürekli yeni tedbirler geliştiriyor.

Size sitenizin analizinden başlayarak, sitenizin optimize edilmesine ve arama motorlarına kaydedilmesi, site haritalarının hazırlanması, arama motoru robotlarına yol gösterilmesi ve düzenli güncelleme yoluyla canlı tutulmasına kadar toplam bir SEO çözümü sunuyoruz. 

Arama motorlarında öne çıkmanın bir web sitesi için en önemli amaç olduğu günümüzde, emek ve kaynak ayırarak oluşturduğunuz sitenizin internetin kalabalığında kaybolmasına izin vermeyin.