Network çözümleri ve ağ uygulamaları

Elinizde zaten mevcut olan teknolojiyi işinize uyumlu hale getirin. Ağ ortamında daha az emek ve kaynakla daha yüksek bir konfor ve verimli bir çalışma mümkündür. Özel uygulamalar ve yazılım çözümleri ile iş sürecinizi bilgisayar eliyle yönetin.

Aynı fiziksel mekandan, aynı yerel ağ üzerinden modeme ve internete erişen iki bilgisayar arasında bir dosya transferini MSN Messenger üzerinden yapıyorsanız ya da sözgelimi bir müşteri ile yapılan işlem kayıtlarının tutulduğu veri dosyasına diğer bilgisayardan göz atılabilmesi için dosyayı kapatmanız gerekiyorsa, elinizde donanımsal olarak zaten mevcut olan teknolojiyi işinize uyumlu hale getirmek için bir müdahaleye ihtiyacınız vardır.

Dizge Bilişim yerel ağınızı kurmaya başlamadan önce, kaynaklar ve ihtiyaçlara dayalı bir proje tasarımı ile sizin için en uygun çözümü tanımlar. Bir çok kurumda dağınık çalışırken kullanılan ürünler (örneğin kullanıcıların doğrudan bilgisayarlarına bağlı olarak kullanılan yazıcılar) ağ ortamında daha ekonomik ve verimli hale getirilebilir.

Fiziksel network altyapısının (kablolama) düzenlenmesi, network cihazlarının (modem, switch, access point) kurulumu ve bakımı Dizge Bilişim tarafından "kurumsal destek paketi" çerçevesinde gerek uzaktan erişim gerekse yerinde müdahale ile sağlanmaktadır.

Bir yerel sunucu kullanarak ağınız üzerinde tam denetim sağlayabilir, kaynaklarınızı kullanıcılarınıza ihtiyaca göre paylaştırabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz sunucuların donanım ve yazılımları Dizge Bilişim tarafından belirlenerek kurulum ve konfigürasyonları yapılır.

Kurumunuzun özgün çalışma prosedürüne yönelik olarak tasarlanmış ağ yazılımları ile verimlilik ve iş süreci üzerinde kontrolünüzü arttırabilirsiniz. Dizge Bilişim istemci-sunucu mimarisine dayalı yazılım çözümlerini ve özel uygulamaları çözüm ortağınız olarak gerçekleştirmektedir.